Wednesday, March 11, 2009

Challenge Update - Already!

So, after going through my list of foods eaten today, and going through the fridge, and going through a little craziness with my son's appetite tonight, I've decided to make this challenge only for MY eating/spending, and I've realized I need to do some freezing &/or dehydrating in order to keep some of my produce from going bad before it's "in my budget" to eat it! :D I've decided that since I eat raw, and I regularly eat enough for 1 1/2 (or more?) people, $5 a day is still pretty cheap!

1 comment:

  1. $5/day for one person is an excellent goal. Many raw fooders spend $25+ each day for one person. I'm certain you'll learn a lot of good budgeting tricks, even if you don't meet the goal.